Winst D.E.S. 2 – nipt verlies D.E.S.3

D.E.S 2 wint moeizaam van D.e.Z. 2

Het tweede tiental moest vandaag aantreden tegen het laaggenoteerde D.e.Z. 2 uit Culemborg.
De wedstrijd ging lange tijd gelijk op met weinig winstpartijen voor beide partijen.
Jaap van Hierden sr pakte het eerst punt door remise te spelen tegen K.Mangal.
De tweede remise kwam op naam van de teamleider Evert v.de Pol die de topscoorder Jan Rietshuis
op een gelijkspel hield.
Robbert Westerink zette D.E.S 2 op voorsprong door via sterk positiespel te winnen van Ebbo de Jong.
Hierna volgde er drie remises van Wim Lammers, Henri van Hierden en Johan Top.
De tussenstand werd 7-7 door een nederlaag van junior Jeroen van den Brink tegen Albert Middelkoop
Jeroen kwam een schijf achter en moest in het eindspel de punten inleveren.
De nieuwe voorsprong voor D.E.S. 2 kwam van Henk Timmer die in het dunne eindspel nog netjes won van de blinddammer
Peter Kers. De overwinning werd veilig gesteld door de fraaie overwinning van Richard Cousijnsen tegen Ed Kok.
Richard kreeg een licht overwicht in een 4 om 4 eindspel en maakte dit netjes af.
Jaap Heij behaalde met kunst en vliegwerk naar vijf uur spelen nog een puntje tegen Krijn van Drie en dat betekende
de 8 -12 overwinning voor D.E.S. 2.
Door deze overwinning stijgt D.E.S 2 naar een derde plaats in de eerste klasse C.

1 DC Nijmegen
16 11 .. .. 10 .. 15 14 .. 14 12 7 13 44
2 DIOS/Eureka 4 .. .. 11 .. 14 13 .. 11 12 15 7 12 20
3 DES Lunteren 2
9 .. 9 11 .. .. .. 12 14 12 14 7 10 22
4 Ons Genoegen Utrecht
.. .. 11 8 9 12 11 14 13 .. .. 7 10 16
5 WSDV 2
.. 9 9 12 13 10 .. 14 11 .. .. 7 9 16
6 Raes DC Maastricht
10 .. .. 11 7 9 12 .. 11 .. 12 7 9 4

D.E.S. 3 ongelukkig onderuit tegen B.D.V. 1 – Bennekom

Het derde tiental moest vanmiddag aantreden tegen het eerste tiental van B.D.V.- Bennekom.
De wedstrijd begon met twee winstpartijen van allebei de clubs.
Michel Hendriksen won gelukkig van Matthijs Scheurwater en Levien Cysouw verloor ongelukkig
Van Johan Scheurwater,
Teamleider Evert Evers zette D.E.S. 3 via een mooie winstpartij tegen Hans Robben op een 4-2 voorsprong.
De wedstrijd ging hierna gelijk op met diverse winstpartijen voor beide partijen.
Melanie Voskuil moest haar meerdere erkennen tegen Gerrit Stunnenberg.
Arjan van Galen wist fraai te winnen van Coen Bommel. Wijnand Voskuil kwam niet verder dan remise
tegen de veel ruilende speelster Annemieke van Stunnenberg.
Jelte Lokhorst hield Gerrit Alink netjes op remise.
Hierna ging het helaas toch nog fout voor D.E.S. 3.
Een dure nederlaag van Bram Cysouw tegen Johan de Haas en ook Michel Hendriksen sr ging onderuit
tegen Alex van Harn.
Jan Bos had nog kansen op de overwinning maar miste helaas de juiste voortzetting waardoor zijn
partij tegen Frans Lamers in remise eindigde.
Door deze nederlaag zakt D.E.S. 3 naar de negende plaats in de tweede klasse B.

BDV Bennekom
.. 7 8 .. 10 11 .. 11 11 7 .. 7 7 -10
9 DES Lunteren 3
.. 10 8 9 .. 10 .. 9 .. 11 14 7 6 2
10 DEZ Laren .. 10 9 10 9 11 .. 9 .. 11 .. 7 6 -2

De volgende ronde mag D.E.S. 3 het opnemen tegen de nummer 10 D.E.Z. – Laren.

Allemaal een goed weekeinde toegewenst.
en alvast fijne kerstdagen toegewenst.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *